KIM BYŁEM ?   -   KIM JESTEM ?   -   GDZIE ZMIERZAM ?

 

Joplin (Missouri, USA) uderzone przez tornado

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

USA: Tornado w Joplin (Missouri)

23.05.2011

>Strona główna>Artykuły
(Aktualizacja 11/06/2011)

Kiedy Bóg koryguje jakąś społeczność - uwalnia na danym terenie wszystkie kataklizmy i uciążliwości, jakie mogą wystąpić na danym terenie. Najczęściej można owe uwalnianie wszelkich nawałnic dostrzec tam, gdzie obszar przechodzi ostatni lub przed-ostatni etap korygowania moralności. Na Haiti oprócz morderczego trzęsienia ziemi Bóg rozpętał zabójczą cholerę, która dziesiątkuje haitańczyków. Jak widać, mieszkańcy Joplin najwyraźniej trzy tygodnie po niszczącym tornadzie, które zabiło 151 osób w Joplin, kosztować będzie ok. 3 miliardy dolarów i które zniszczyło 1/3 miasta -  najwyraźniej NIE bardzo chcą zmieniać swoje filozofie życia na bardziej moralne. Kolejny kataklizm zaczyna dotykać owych mieszkańców: zabójcza grzybica, zwana Zygomycosis (Murkomykoza) zaatakowała mieszkańców Joplin powodując do 11 czerwca 9 ofiar śmiertelnych a zainfekowanych jest 1700. Choroba powoduje uszkodzenie systemu nerwowego, wzroku, płuc, mózgu - a jej śmiertelność to ok. 50%. Pozostaje mieć nadzieję, że służby opanują sytuację. (Źródło 1, Źródło 2)

(Aktualizacja 26/5/2011)

Oto kolejne potwierdzenie, że to Korygująca Inteligencja, za którą stoi sam Bóg za każdym razem, kiedy dokonuje zniszczeń, zawsze wymownie pozostawia symbolicznie ocalały kościół, meczet, świątynię. W przypadku jakichś ciężkich przewinień - tylko krzyże są zawsze ocalałe. Co więc na sumieniu ma kościół katolicki w Joplin (lub cała ta religia), skoro tylko krzyż pozostał cały. I moje poprzednie zdjęcia z innych artykułów na temat potwierdzają tę zasadę. Zobaczmy więc, jak wygląda kościół katolicki (Św. Maria) w Joplin przed i po tornadzie - a tornado było niezwykle silne - F5 (wiatr ponad 300 km/h). Oczywiście dla ateistów i "racjonalistów" wyjaśnienie zawsze będzie takie, że dobrze zaprojektowany stalowy pomnik oparł się sile wiatru (ciekawe, że jeszcze mocniejsze stalowe belki innych budynków łamały się jak zapałki).

PRZED:                             PO:

   

(Aktualizacja 25/5/2011)

Po przeanalizowaniu ścieżki tornada w Joplin oczywiście większość ludzi powie: przypadek. Jednak od dawna wiadomo, że tornada posiadają inteligentne ścieżki i NIE atakują niczego przypadkowo. Zobaczmy więc jak wyglądała ścieżka zniszczeń głównego pasa owego tornado: (1) Centrum Medyczne św. Jana, (2) Dom Pielęgniarek Greenbar, (3) Szkoła podstawowa Irving, (4) Szkoła Średnia w Joplin, (5) Range Line Road - droga, wzdłuż której położone są Centra Handlowe (Walmart, Lowe's) i luksusowe sklepy. Jak dla mnie komentarz jest zbyteczny w tej sprawie. Można samemu przeanalizować trasę przejścia tornado w Joplin w tym linku >>>

22 maja w miejscowość Joplin, stan Missouri USA uderzyło silne tornado, które zabiło 124 osoby (było to najsilniejsze, pojedyncze tornado od 50 lat - siła w skali Fujity - F5, czyli najsilniejsze).

Krótko przeanalizujmy, czy faktycznie tam, gdzie moralność pełza w dół, Korygująca Inteligencja uderza coraz silniejszymi kataklizmami zgodnie z ustaleniami, których dokonałem po przeanalizowaniu badań kataklizmów na ziemi.

Każdy intelekt zbiorowy, który ześlizguje się w dół pola moralnego jest ostrzegany stopniowaniem kataklizmów (tj. coraz silniejszych, chociaż NIE jest to sztywna zasada) - oczywiście kiedy pokolenie się zmienia, ta zasada jakby "kasuje" się od nowa.

Najwidoczniej mieszkańcy okolic Joplin od momentu ostatniego tornada, które tylko lekko zniszczyło to miasto 10 maja 2008 roku niczego się nie nauczyli - ani też nie zmienili swojego postępowania. Kolejne, które nastąpiło 22 maja 2011 było o wiele mocniejsze, zniszczenia będą liczone zapewne w dziesiątkach lub setkach milionów dolarów. Co ciekawe, tornada nawiedzały to miasto jeszcze wcześniej: 12 kwietnia 1911 i 5 maja 1971 roku. Najwyraźniej jednak tamte społeczności uporały się ze swoją moralnością.

Jak wygląda zdewastowane Joplin, można pooglądać w internecie: źródło 1, źródło 2.

Jest bardzo ciekawe przypomnieć, że tornado z 15 sierpnia 2008 roku w Polsce, które przeszło od Górnego Śląska - rejon Opola (Balcarzowice, Zimna Wódka), poprzez dalsze rejony G. Śląska, w tym niedaleko mnie, tj. Rusinowice, Hadra, w końcu w prostej linii ode mnie ok. 4 km, za Dołami, aby przejść przez Olszynę (tornado gwałtownie skręciło przy jednym z gospodarstw, wyrywając tylko dwa betonowe przęsła i dziurawiąc parę dachówek) potem z furią uderzyć w Kalinę, Blachownię, część Częstochowy i Mykanów.

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że mieszkańcy wyciągnęli wnioski i w jakiś sposób zmienili swoje postępowanie, co chroniłoby ich przed nadejściem kolejnego  kataklizmu o znacznej sile (tym razem już mogących uśmiercić pewną ilość ludzi). Ja wierzę, że tak się stało i że nie będzie za jakiś czas silniejszego kataklizmu.

Oczywiście kwestia to "czy" nadchodzi powtórny, silniejszy kataklizm, i "kiedy" - tj. po jakim czasie są płynne i na dzisiaj nie do końca poznane - np. bardzo niemoralne Pompeje były dotykane co najmniej dwoma kataklizmami: najpierw bardzo silnym trzęsieniem ziemi, które zniszczyło ok. 60% miasta - i tym definitywnym 16 lat później, 24 sierpnia 79 roku, które przykryło kilkumetrową warstwą popiołu przepych ówczesnego świata.

W Joplin, jak widać wystąpiła różnica 3 lat.