KIM BYŁEM ?   -   KIM JESTEM ?   -   GDZIE ZMIERZAM ?

    

 

 Tornado 2008

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Ta ikona informuje, że w jej pobliżu znajduje się
 odnośnik (link)
 prezentujący temat.

 


 
        To było F3/F4 - TORNADO 15.08.2008!!! 22.08.2008


Tornado uderzyło 6 km ode mnie!

Nowe informacje w sprawie Tornado - otóż byłem wczoraj (30.08.2008) na grzybach i postanowiłem przy okazji z bliska obejrzeć się zniszczeniom. Szerokość pasa zniszczeń w lesie, głębokim lesie pomiędzy Rusinowicami a Kaliną (a ściślej pomiędzy Hadrą a Kaliną) jest powalająca. Kiedy jadąc rowerem pas zniszczeń zaczyna się w połowie przysiółku "doły" a tzw. "kijem". Mija się powalone i pogięte drzewa - myśli się, że to właśnie główny pas zniszczeń - tymczasem ze zdumieniem odnotowałem, że szerokość tego pasa - wynosi grubo ponad kilometr! Dopiero po przejechaniu kilku minut ujawnia się prześwit w lesie wyrąbany tornadem. Tak więc wiatr, który niszczył albo był faktycznie taki szeroki, albo składał się z kilku pomniejszych tornad. Co ciekawe, badacze pogody i tornad oczywiście nie wiedza o tym, że większość tornad jest wywoływana technicznie (poprzez przeciskanie przeciw-materii przez pędnik główny) ale wszystko na to wskazuje, że w tym tornadzie brało udział więcej niż jeden magnokraft. Idąc przez las widzi się, jak w jednym momencie w środku lasu nagle rozpętuje się piekło - w innym wygasa. Niektórzy badacze tornad podejrzewają, że dziwnym trafem nad lasami tornada wygasają - ale nie w tym wypadku - ślady są oczywiste.

Pilnie poszukuję bardziej szczegółowej mapy przejścia Tornado, które zniszczyło część woj. Śląskiego. Tornado uderzyło 6 km ode mnie!

Poniżej zamieszczam album zdjęć, które wykonałem dzień po uderzeniu tornado w miejscowości Kalina i Rusinowice.

Proszę WSZYSTKICH o poszukiwanie i monitorowanie internetu na temat szczegółowej mapki przejścia tornado i przesłanie jej do mnie.

Najbardziej szokujące jest - że jeden z rozdziałów mojej nowej książki (wydanie planuję na połowę września 2008)  dokładnie opisuje i ostrzega tornado z ub. roku w Adamowie, Skrzydłowie i Hubach (powiat Kłomnice). Ostrzegałem, że będzie tworzone w społeczeństwie wrażenie normalności tornad i przyzwyczajanie ludzi do ich istnienia. Niestety - spóźniłem się. Nim została wydana moja książka tornado zmiotło wioskę 6 km ode mnie. Nosiłem się nawet z zamiarem odwiedzenia ludzi w powiecie kłomnickim i zrobienia dla nich małej prelekcji na temat tornad i rozpoznawania pomiędzy naturalnym a sztucznie wywołanym tornado. Teraz, kiedy przeszło zahaczając niemal o moją wioskę i mój dach - widzę, że ludzie po prostu ślepo uwierzyli "naukowcom" z IMGW, którzy juz 3 dni później ogłosili polską aleję tornad - NIE MA ŻADNEJ Alei tornad - ależ jestem na siebie wściekły - gdybym wydał książkę 2 miesiące wcześniej uderzenie tego tornado mogłoby być anulowane a ludzie mieliby szanse na otworzenie oczu! Teraz mój argument został wytrącony!

Ciekawe, dlaczego ci "naukowcy" nie mówili o "alei tornad" dzień przed, tylko dzień po!? Nie dajmy się zwariować - ale cóż, jaki kraj, taka "nauka". Zwalają wszystko na klimat, a nie mają pojęcia o wirach przeciw-materii, które tworzą klimat.

Na dodatek telewizje podały, że siła tornado wynosiła...F1 (w skali Fujity) - że prędkość wiatru dochodziła do 150 km/h. Wyrwane szyny kolejowe, zniszczone silnie umocowane i zbudowane budynki (ściany nośne, stropy) i potężne drzewa z korzeniami - to silne tornado F3 lub początki F4!!! Ze zniszczeń w Rusinowicach można wnioskować, że tam przeszło F2 przechodzące czasem w F3. Musimy pamiętać, że obrazki z amerykańskich filmów możemy śmiało anulować. Tamtejsze budownictwo z karton-gipsu i kilku pozbijanych desek nijak się ma do solidnej budowy cementowo-betonowej i solidnych przeważnie konstrukcji dachowych w Polsce.

Prędkość tornada to NIE prędkość jego poruszania się - a prędkość wiatru wewnątrz wiru (leja) - skala F3/słabe F4 - to około 290 km/h. I taka mniej więcej była właśnie siła tornado - silne F3 (czasem przechodzące do słabego F4) lub w skali Torro: T7.

I jeszcze bardzo ważna ostatnia rzecz: teraz już osobiście wiem, analizując miejsce uderzenia tornado, dlaczego mówiło się, że słabe tornada nie potrafiły zniszczyć indiańskich Tipi (błędnie czasem nazywanych wigwamami) - tj. namiotami o konstrukcji pali obciągniętych skórą, szerokich u dołu i spiczastych u góry. Spójrzmy na zdjęcia ze zniszczeń: dachy mocno pochylone (tj. skośne jak indiańskie tipi nawet przy tak silnym tornadzie są o wiele mniej zniszczone, niż klasyczne kopertowe dachy niemal-płaskie). Tornado bowiem po takim mocno skośnym dachu ślizga się, urywając słabe dachówki - natomiast płaski dach zostaje poderwany do góry). Wniosek z tego płynie następujący, aby wyszła ustawa, że na terenach, gdzie ścierają się obecnie zimne i ciepłe masy powietrza, wydać ustawę nakazującą budowanie domów o jak największej stromiźmie dachowej.

ALBUM ZDJĘĆ ZE SZKÓD TORNADO NA ŚLĄSKU 15.08.2008 »

Film Video (Xvid Codec) Tornado 2008 - pobierz/download
 38 Mb >>>WRÓĆ  DO  STRONY  Z  ARTYKUŁAMI


WRÓĆ  DO  STRONY  GŁÓWNEJ

 

 


 
 
numer gg: 1010567
 
Logo totalizmu:
 
 

Motto totalizmu: Wiedza to odpowiedzialność
 

Mottem tej najmoralniejszej obecnie filozofii-religii jest:
"Wiedza to odpowiedzialność"
 
 
 
 
 
 
  (C)opyright by Dominik Myrcik 2000-2005. Wszystkie prawa zastrzeżone.

This Page support: 800x600, 1024x768.  IE 5.0+; Mozilla Firefox 1.04+

Strona sprawdzona przeglądarkami: Internet Explorer 6 oraz Mozilla Firefox 1.06