KIM BYŁEM ?   -   KIM JESTEM ?   -   GDZIE ZMIERZAM ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zagłada Pompejów.

23.11.2010

>Strona główna>Artykuły

 

Dzisiaj już wiemy, że jeśli dane społeczeństwo lub państwo, naród, miasto, wieś, itp. prowadzi niemoralne życie, które prowadzi do nieuchronnej zagłady - Korygująca Inteligencja zmiata taką społeczność z powierzchni ziemi.

Tak było w przypadku: Sodomy i Gomory, legendarnego miasta-wyspy Vineta/Weneta na Bałtyku, legendarnego miasta Salamis na Cyprze, tsunami w Azji 2004 roku, trzęsieniu na Haiti w 2010 roku, trzęsieniu w Christchurch z września 2010 (chociaż tam nikt nie zginął a zniszczenia były niewielkie).

Wszystkie te społeczności postępowały według określonego wzorca, który doprowadził je do zagłady - w bardzo wielu przypadkach rolę odgrywało nastawienie społeczeństwa do seksualności.

Ponieważ intrygowała mnie od dłuższego czasu sprawa Italii - a właściwie pewnej autonomii w Italii u stóp Wezuwiusza - miasta-państwa Pompeje.

Dlaczego wspomniałem o autonomii? Otóż zabrzmi to może dość zaskakująco - ale Pompeje w Italii miały odrębność fiskalną i gospodarczą od pozostałej części Italii - jednak Italioki wymusiły na władzy w Pompejach, że ci będą owszem, mieli swego rodzaju autonomię - ale muszą wystawić wojsko i obronność do dyspozycji Italii. Tak też było. Pompeje stanowiły mini-państewko ze swoimi prawami.

Ponieważ dzisiaj Nasza wiedza jest już dość zaawansowana w pewnych kwestiach - kiedy tylko wróciłem pamięcią do Pompejów - postanowiłem sprawdzić co tam takiego się stało, że Korygująca Inteligencja ponownie zmuszona była użyć kataklizmu do zgładzenia mieszkańców tej zasobnej krainy.

Tak jak w przypadku Sodomy i Gomory prześmiewcy mogą mówić drwiąco o moralności jej mieszkańców, że to tylko bajeczka dla strachliwych - tak w przypadku Pompejów znajdujemy konkretne dowody, twarde, naukowe. Dowody te potwierdzają, że Korygująca Inteligencja zgładza te społeczności, które już nie są w stanie siebie uratować.

Pompeje, to bardziej nowoczesna wersja Sodomy i Gomory - jednak w przypadku Pompejów: 1) uratowało się więcej ludzi, ponieważ niemoralnych Pompejan nie było tak dużo, jak mieszkańców Sodomy i Gomory - uratowało się kilka tysięcy ludzi z Pompejów, ponieważ Wezuwiusz, który grzmiał od jakiegoś czasu sprawił, że ci, co bardziej inteligentni wcześniej pouciekali, 2) Niemoralność Pompejańczyków nie była aż tak bardzo katastrofalna i upadła, jak Sodomitów i Gomorczyków. Jak wiadomo w Sodomie i Gomorze nawet dzieci uprawiały seks z rodzeństwem i rodzicami - wszyscy byli zaplątani w matnię totalnego, niemoralnego chaosu - który jak znamy z Biblii został zgładzony.

Naukowcy z szokiem zaczęli od 18 wieku odkrywać prawdę o Pompejach. Niestety - nie wiążą tej katastrofy z działaniem Korygującej Inteligencji - ale za to dostarczyli nam niezbitych dowodów, że Pompeje zostały ukarane przez tę samą siłę sprawczą, co Sodoma i Gomora, co Salamis, Wineta na Bałtyku, Azja w 2004. Ta sama siła sprawcza najprawdopodobniej dopuści do zagłady znacznej części ludzkości, być może jeszcze w tym wieku.

Archeolodzy ukazali Nam historię Pompejów zamrożoną w bezruchu, pod gorącymi popiołami i rozpaloną lawą - ukazały się Nam wszelkie grzeszki Pompejan. Dlatego dziś nie mam wątpliwości, że zagłada Pompejów nie była przypadkiem - a powtarza precyzyjny wzorzec - którego musimy się wystrzegać.


JAK NIEMORALNI BYLI MIESZKAŃCY POMPEJÓW?

Spod popiołów wyłania się dość przykry i przerażający obraz Pompejan. Mieszkańcy tej autonomicznej społeczności byli maniakami seksu - a seks był przedmiotem kultury, codziennych rozmów. Z seksu żartowano wszędzie i zawsze. Pornografia utrwalona w malowidłach, freskach w odlewach z brązu w figurkach penisów - odkryto tego setki - a pewnie kolejne tysiące leży pogrzebane nadal. Ilość domów publicznych była taka, jak dzisiaj na każdej ulicy mamy jakiś pub lub bar z piwem. Seks uprawiano wszędzie i zawsze. Parafrazując: "jest seks, jest impreza" - to motto mieszkańców Pompei. Bogatsi mieszkańcy mieli swoich niewolników, którzy stanowili połowę ludności Pompej - legalnie mieli kochanki i kochanków. Nikt nie czuł się skrępowany wyuzdaną i oficjalną seksualnością mieszkańców. Z burdeli korzystali ubożsi mieszkańcy, niewolnicy i gladiatorzy. Wszystko było zorganizowane wokół seksu (jak w Sodomie i Gomorze). Pompeje były luksusem wśród arystokracji - tam budowali domy najbogatsi. Na ulicach Pompej do domów publicznych prowadziły drogowskazy w kształcie...penisów.


JAK KORYGUJĄCA INTELIGENCJA ZADZIAŁAŁA?

Miasto Pompeje otrzymało ostrzeżenie w postaci trzęsienia ziemi na około 17 lat przez wybuchem Wezuwiusza i zniszczeniem Pompej. Zniszczone w ok. 60 % miasto szybko zostało odbudowane. Mieszkańcy nadal praktykowali niemoralność i wyuzdanie seksualne. Wybuch Wezuwiusza zasypał miasto gorącymi popiołami. Dotychczas odkryto około 2000 ciał - większość mieszkańców zdołała uciec. Mieszkańcy otrzymali więc szansę na poprawę swojej moralności.


Jak zginęli Pompejanie?

Wbrew temu, co się powszechnie sądzi, większość Pompejan wcale nie zginęła dusząc się pod popiołami i będąc paleni wdzierającymi się chmurami piroklastycznymi gorących wyziewów Wezuwiusza. Oglądałem niedawno film, w którym jakiś naukowiec twierdził, że najnowsze badania potwierdzają jego teorię, że mieszkańcy Pompejów zginęli od fali termicznej (czyli promieniowania podczerwonego) z wulkanu, która wdzierała się natychmiast wszędzie, czego dowodem ma być fakt, że tkanki ofiar są ugotowane od wewnątrz - tymczasem, gdyby to fala gorących popiołów zasypywała Pompejan - tylko ich skóra i wierzch ciała musiałby być popalony. Pompejanie schronili się w swoich domach i pomimo tego zostali ugotowani - dlatego też teoria, że wyziewy toksyczne i gorący popioły zalewały miasto jest tylko wyjaśnieniem drugiego rzędu i wcale nie najważniejszym.

Fot. Ciała martwych Pompejan znalezione w odkopywanym mieście. Śmierć była straszna.


Kto zginął a kto się uratował?

Niestety, tego do końca nie wiemy, ale gdybym to ja miał wysunąć jakąś propozycję - zgodnie z logiką grzechu, pychy i upadku moralnego stawiałbym na to, że ogromna większość z tych, co zginęła, to byli bogaci, pełni pychy patrycjusze (arystokracja) rzymscy. Ponieważ z burdeli korzystały niższe warstwy społeczne (średni i ubożsi) - można podejrzewać, że cały "przemysł seksualności i wyuzdania" rozkręcili głównie właśnie owi bogaci i artyści - to oni mieli do stracenia najbogatsze domy i mienie - to też pewnie większość z nich została aby pilnować dobytku (aby uciekający w popłochu gladiatorzy, niewolnicy i biedota nie porozkradała pozostawionego majątku) w nadziei, że wybuch nie będzie taki straszny i wszystko wróci do normy. Oczywiście to tylko moja hipoteza, która nie znajduje dzisiaj potwierdzenia w faktach. Byłoby zaskoczeniem gdyby okazało się, że to niższe warstwy społeczne zostały zgładzone, a bogaci patrycjusze uszli z życiem. Ani bowiem w Sodomie i Gomorze, ani na Wenecie nie przeżył kompletnie nikt. Jednak w Pompejach było inaczej: tam mieliśmy niewolników i gladiatorów przymuszanych do swoich czynów - dlatego też zgodnie z opowieścią o Sodomie i Gomorze, teoretycznie najmniej niemoralni z nich powinni się uchronić.


Co tu nie pasuje?

Niestety jest element, który nie pasuje do pozostałych puzzli. Otóż prof. Pająk prezentuje pogląd, że dana społeczność zostanie zniszczona, kiedy zabraknie wśród niej co najmniej 10 sprawiedliwych - więc nie powinien się uratować niemal nikt - a z przekazów wiadomo, że większość się uratowała. Może Korygująca Inteligencja zmieniła nieco zasady karania? Musi być gdzieś tam element, który został przeoczony, lub jeszcze nie został odkryty. Albo też w toku badań przyszłe pokolenia stwierdzą jeszcze bardziej precyzyjną teorię, która będzie zgodna z danymi naukowymi zebranymi z Pompejów.