KIM BYŁEM ?   -   KIM JESTEM ?   -   GDZIE ZMIERZAM ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Euro 2012 a Karma.

05.06.2011

>Strona główna>Artykuły

 

27 kwietnia 2010, napisałem artykuł o katastrofie smoleńskiej - napisałem, że Polska i PiS poniżyły Ślązaków i Śląsk nie dając Nam organizacji Euro 2012 na Stadionie Śląskim - chyba każdy zdaje sobie sprawę, jakim było to policzkiem dla wielu Ślązaków.

Napisałem w tym artykule takie słowa: "Nadmieniając, jestem przekonany, że prawa moralne jeszcze zbiorą swoje żniwo w postaci olbrzymich trudności, jakie będą przez lata odczuwały stadiony w Poznaniu i Gdańsku - czas pokaże (a kto wie, może i stadion w Warszawie)."

Kiedy patrzymy na to, co się dzieje widzimy, że słowa powyższe zaczynają stawać się rzeczywistością. Nie tylko, że stadion warszawski miał kosztować miliard - a będzie kosztował niemal 2 miliardy - to intelekt zbiorowy został ośmieszony: schody źle wykonane, które grożą katastrofą budowlaną, przeciekające trybuny, brak w planach architektonicznych przewiertów na kilka tysięcy dziur - ktoś po prostu nie policzył dobrze ilości zużywanej energii i trzeba wszystko poprawiać. Brak autostrad, dróg ekspresowych, połączeń z Ukrainą.

Jest jeszcze inny zwrot Karmy, który już zwiastuje totalną kompromitację Euro 2012 - to tylko symbol, ale jakże wymowny:

WPADKI PODCZAS CEREMONII EURO 2012 (nie działające mikrofony, zepsuta kurtyna i bezsensowne wypowiedzi uczestników, kompromitujące włączone telefony komórkowe):

 

Polska już się skompromitowała ze stadionami, Euro 2012, całym przygotowaniem i to, czego nie przygotowała, ale co ciekawe, linie energetyczne, które pamiętają złote niemieckie czasy nie remontowane od czasu, kiedy Polska przejęła tereny poniemieckie mogą grozić wyłączeniem prądu na czas odbywania meczów - ponieważ zapotrzebowanie na energię może być tak wielkie, że stare linie nie wytrzymają poboru mocy i grozi Poznaniowi, Wrocławiowi i Gdańskowi "blackout" - czyli zaciemnienie. Dlatego też podobno plotki głoszą, że już podjęto decyzję, że będzie się...wyłączać całe osiedla z prądu, aby mecze mogły się odbyć. Jeśli to faktycznie nastąpi, to będzie totalna kompromitacja kraju.

Przy czym ja jestem przekonany, że nawet, jeśli owe Euro uda się jakoś w miarę poprawnie zorganizować - to dalsza Karma będzie zwracana nie tuż przed i po - ale w dłuższej rozciągłości czasowej - moim zdaniem niektóre z tych stadionów może nawet zostaną porzucone, rozebrane, ponieważ utrzymanie tych stadionów będzie niezwykle uciążliwe dla samorządów (tak, jak dawny stadion X-lecia w Warszawie) - a z czasem może być nawet tak, że zamienią się one w lokalne bazary, na których azjaci będą handlować bielizną coraz bardziej rozwarstwiającego się społeczeństwa.

Owa spłata Karmy jest informacją dla wszystkich ludzi, że jeśli komuś moralnie coś się należy, to odebranie tego czegoś jest niemoralne. Brzmi może banalnie, jednak na tym przykładzie widać efekty pewnych mechanizmów.