KIM BYŁEM ?   -   KIM JESTEM ?   -   GDZIE ZMIERZAM ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaprojektuj od nowa Angelus-Silesius.pl

21.08.2010

>Strona główna>Artykuły

 

Zwracam się do Czytelników niniejszej strony angelus-silesius.pl z prośbą o zaprojektowanie od nowa mojej strony. Chciałbym, aby design strony był nowocześniejszy, bardziej ergonomiczny niż dotychczas ale przede wszystkim tak funkcjonalny (albo jeszcze lepiej) niż do tej pory. Jeśli ktoś z Was się tego podejmie - bardziej doprecyzowane szczegóły będziemy konsultować emailowo.

Z uwagą będę czytał Państwa opinie, jakie zmiany widzieliby Państwo na mojej stronie.

Aby strona nadal miała podobne funkcjonowanie jak dotychczas, projektanci www, którzy podejmą się tego zadania, powinni spełnić pewne wymagania co do projektu, które wymieniam poniżej.

1. Strona musi być zaprojektowana tylko i wyłącznie w oparciu o technologię czystego Html + CSS + grafika (jpg, gif, png). Bez uwzględniania "flash" bądź DHTML, lub PHP (chyba, że Czytelnik jest pewien, że owa technologia wyświetli się na każdym komputerze tak samo).

2. Strona musi być przejrzysta graficznie - tzn. bez elementów zbędnych, kolorowych, odciągających uwagę ozdobników - szata graficzna musi być stonowana - najlepiej w kolorach identycznych do obecnej - ponieważ głównym celem tej strony jest NIE prezentowanie filmów, krótkich artykułów - a długie i wymagające skupienia artykuły - stąd też szata graficzna NIE może męczyć wzroku - musi być przejrzysta, lekka. Czcionka dla artykułów musi być tak wielka, jak Czytelnik właśnie teraz czyta - odstępy pomiędzy wierszami takie, aby wygodnie się czytało, bez zmęczenia wzroku.

3. Szerokość strony MUSI być dopasowana do rozdzielczości 1024x768 - obecna jest trochę węższa, ale dopuszczam, a nawet widziałbym belki strony jeszcze bardziej rozciągnięte - ale nie więcej niż właśnie 1024 px (a najlepiej bezpiecznie nie więcej niż 1000 px).

4. Belki z menu po bokach muszą pozostać - także należy przeorganizować belkę górną - czyli tam, gdzie obecnie znajdują się belka niebieska i brązowa. Owe górne belki to pozostałe menu - będą podzielone tematycznie - na kształt obecnych, ale mogą być większe (większe litery).

5. Strona musi posiadać strukturę fizyczną następującą: grafika musi być w katalogu grafika/graphic, NIE dopuszczam sytuacji, w której wszystkie pliki są pozaśmiecane w jednym katalogu, bo po chwili będzie się trudno połapać gdzie i co jest.

6. Wystarczy tylko przygotować samą stronę "index.html" w pełni gotową - resztę dopracuję sam (muszę przecież poprzeklejać wszelkie artykuły i tekst - co zajmie mi żmudne tygodnie czasu).

7. Prawa copyrights. Strona musi być absolutnie stworzona przez web-designera, użycie płatnego szablonu od kogoś nie wchodzi w grę. Projektant będzie uwzględniony w stopce strony, ale prawa do takiego projektu przechodzą na mnie, Dominik Myrcik, dobrowolnie od strony projektanta.

Strona będzie sprawdzona pod względem funkcjonalności w przeglądarkach: Firefox, Internet Explorer, Opera.

Inne wymagania, które Czytelnik może wypełnić (ale nie musi):

Jak wiemy, niektóre strony są zaprojektowane z użyciem Java Script - jeśli jakaś technologia będzie warta użycia i będzie w miarę niekłopotliwa - będzie mile widziana.

Różnice, jakie chcę osiągnąć: podział tematyczny, lepsza przejrzystość strony. Z uwagą będę czytać opinie.

Napisz w tej sprawie do mnie: totalizm@tenbit.pl