KIM BYŁEM ?   -   KIM JESTEM ?   -   GDZIE ZMIERZAM ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Angelus-Silesius przeciw fałszowaniu Śląska!

21.11.2010

>Strona główna>Artykuły

 

19 listopada o godz. 19:00 wyemitowano w TVP3 program Marka Szołtyska na temat historii Śląska - a ściślej fragmentu I wojny światowej i okresu międzywojennego.

Wyrażam swój kategoryczny sprzeciw przeciwko fałszowaniu historii, którą odstawił Pan Szołtysek. Niemal wszystko, co opowiadał Pan Szołtysek było nieprawdą lub kłamstwem zakamuflowanym. A nawet rażąco wybiegały propagandowe poglądy Pana Szołtyska przeciwko dokumentom zgromadzonym przez polskie instytuty historyczne (jak chociażby to, że rzekomo 60 tysięcy Ślązaków brało udział w powstaniach Śląskich przeciwko Niemcom - tymczasem fakty mówią, że rdzennych Ślązaków było około 5-8 tysięcy - reszta to były siły polskie z Łodzi, Warszawy, Sosnowca a nawet Lwowa i innych polskich miast i w żadnej materii NIE można mówić, że to byli Ślązacy).

Niestety, na Śląsku nie ma żadnej siły politycznej ani prawnej, która sprzeciwiłaby się fałszowaniu historii Śląska przy użyciu sprytnie zamaskowanych pseudoargumentów - lub też pewnych fragmentów prawdy - która zostaje wykorzystana, aby siać propagandę i kłamstwo.

Właśnie "dzięki" takim ludziom prawda nie może w żadnej materii wychodzić na jaw - nie tylko historycznej, ale też free energy, ufo, etc. Dziedzina się zmienia, ale metody pozostają te same: mieszanie kłamstwa z prawdą, bądź wyciąganie fałszywych wniosków z oczywistych faktów celem fałszowania i propagandy.

Nie wiem, kto uczył Pana Szołtyska historii, ale Śląsk NIE wrócił po 1918 roku do żadnej "macierzy" - bo około 1348 roku król Polski Kazimierz Wielki, dobrowolnie zrzekł się wszelkich roszczeń i praw do ziem śląskich jednocześnie przypieczętowując ówcześnie rozumianą autonomię (chociaż Śląsk przechodził przez różne panowania, to Ślązacy budowali zasobność i szczęście tej krainy). Po prostu weszliśmy w skład Polski - bo Śląsk gospodarczo i etnicznie był odrębną krainą. Skoro bowiem Śląsk przechodził przez rządy czeskie, polskie, austrackie, niemieckie - to o którą "macierz" chodzi? Śląsk NIE został utracony przez Polskę w wyniku konfliktu zbrojnego - a w wyniku gier politycznych, w które był uwikłany Kazimierz Wielki i który zrzekł się ziem śląskich "po wsze czasy".

Śląsk rozwijał się odrębnie od ziem i księstw polskich przez ponad 700 lat i twierdzenie, że Śląsk wrócił do macierzy - jest wstrętnym propagandowym nadużyciem.

Link: Czytelnik może sprawdzić skąd byli "śląscy" powstańcy:

http://phps.muzeumslaskie.pl/index.html

(wystarczy kliknąć w guzik "powstańcy" i wybrać miasto skąd pochodzili uczestnicy powstań a także wg nazwisk)