KIM BYŁEM ?   -   KIM JESTEM ?   -   GDZIE ZMIERZAM ?

 

 

Powyżej: DOSKONAŁE Miasto-Widmo z czerwca 2011.

Nie wiem, czy to genialne fałszerstwo, czy prawdziwe zjawisko (stawiam, że częściowo tak)

ale to nie zmienia faktu, że powyższe ujęcia z kamery filmują budynki,
które...NIE istnieją w rzeczywistości!!!

Wraz z lampami, neonami, ulicami, ludźmi, samochodami -
stawiam to zjawisko jako NR 1 na świecie w kategorii niesamowitych, epickich, spektakularnych

 

 

Historia zatoczyła koło: zjawisko w Penglai 2 ?

23.06.2011

>Strona główna>Artykuły

 

Historia zatoczyła koło. Zaczynałem od artykułu o super-niezwykłym zjawisku w Chinach - i kończę właśnie o nim (przymus życiowy).

[Pod spodem link do video z tego zjawiska]

Moim pierwszym artykułem na stronie było niesamowite zjawisko w Penglai w Chinach, w prowincji Shandong, gdzie tysiące ludzi obserwowało absolutnie najbardziej niezwykły miraż: jakiegoś bardzo wyraźnego miasta, w którym było widać poruszających się ludzi i samochody. Miało to miejsce w 2006 roku.

 

Około 16 czerwca 2011 znowu w tym mieście (sprzeczne informacje, ponieważ chodzi o inne miasto, mianowicie Huangshan na rzece Tunxi) wystąpiło to samo zjawisko - ale jest tak "odjechane" tak niezwykłe, wręcz paraliżująco perfekcyjne i spektakularne, że nawet mnie zaskoczyło swoją epickością.

Znowu to zjawisko pojawiło się po intensywnych deszczach we mgle i powietrzu, która podobno była cieplejsza od otoczenia i dlatego owo zjawisko wystąpiło. Jednak wcale NIE można przyjąć takiego wytłumaczenia, jak Państwo widzą na powyższych zdjęciach z kamer i poniżej na filmie uchwyconym kamerą - to zjawisko jest tak spektakularne, że to NIE może być zwykły miraż.

Co ciekawe, dziesiątki tysięcy ludzi obserwowało to zjawisko, turystów, miejscowych - a przechodzili obok niego jak obok niczego niezwykłego - w dobie telefonów komórkowych i kamer - tylko jeden film znajduje się jak na razie w internecie. Naukowcy, prasa - cisza, wzmianka ledwie widoczna gdzieś w chińskiej prasie.

Przecież to zjawisko, jakkolwiek by nie powstało, jest tak niezwykłe, że nauka powinna z urzędu wręcz się nim zająć.

Szokujący jest fakt, że ludzie opisują to zjawisko, jako najbardziej spektakularne w Penglai - poprzednie nie były aż tak wyraźne - tutaj jednak mamy dokładnie widoczne budynki, ulice, drzewa, światła - i tłumaczą sobie to jako...odbicie, refrakcje. Jednak nigdzie nie widziałem w tych relacjach, że owo zjawisko odbija ich własne miasto, lub znane miasto gdzieś z Chin (nawet, gdyby to był soczewkowy miraż innego istniejącego miasta, to nadal to zjawisko byłoby AMAZING).

Pierwsze, co powinni zrobić ludzie, którzy je widzieli, to spróbować uruchomić pierwsze badania organoleptyczne (np. rzucić w ową mgłę-hologram kamieniem, słuchać odgłosów dochodzących z tego miasta i starać się zapisać jak najwięcej informacji i przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie co to jest za miasto i czy istnieje w rzeczywistości gdzieś na świecie).

Po drugie - skoro jest to miasto odbijające ich własne lub inne w Chinach - jak to możliwe, że za każdym razem jest to INNE miasto (inne w 2006 i 2011). Ujęcia z kamer powalają na kolana.

Oczywiście NIE można wykluczyć, choć jest to mało prawdopodobne, że ktoś opracował niezwykłą technologię holografu i nieźle bawi się naszym kosztem, wykorzystując mglistą aurę do zakrycia urządzeń emitujących obraz. I takie wyjaśnienie trzeba brać pod uwagę.

Jednak moim zdaniem możemy zobaczyć tutaj nieistniejące miasto z przyszłości (z np. 2200 roku) lub miasto z innego przebiegu życia naszej rzeczywistości (tj. faktycznie istniejące miasto, które w teraźniejszym przebiegu życia nie istnieje, ale może istnieć w innym przebiegu życia).

Wielu posądza, iż może być to tunel czasowy, który umożliwia wgląd w tzw. "alternatywną rzeczywistość" - czyli ludzie spoglądający na ów miraż z mostu widzą jakoby samych siebie w innym mieście. Koncept Dipolarnej Grawitacji odrzuca taką możliwość (tj. możliwość znaną z filmu Powrót do Przyszłości z M.J.Fox, gdzie aktor widzi samego-siebie dokonującego inne rzeczy, zaś druga kopia widzi, co pierwsza właśnie czyni).

Właśnie ze względu na to, że ów miraż widziało tylu turystów jest dziwny: zdjęcia tego zjawiska powinny przecież wisieć na facebook i innych portalach - tymczasem w mediach cisza. Poprzednie zjawisko też miało miejsce podczas najazdu turystów - to może rodzić podejrzenie o użycie jakiejś technologii, która ma zapewnić marketing temu miastu - z drugiej strony jednak, bardziej skłonny jestem do poglądu o faktyczną niezwykłość tego zjawiska niż celowe działanie.

A jednak jest i łyżka poważnego dziegdziu: na tej stronie są zdjęcia owej okolicy i widać budynek przedstawiony jako miraż - sugerowałoby to, że albo całość albo część owego mirażu to tylko mistyfikacja (po co jednak lokalni ludzie mieliby mistyfikować ów miraż, skoro każdy przyjezdny mógłby to stwierdzić na oko). Wg zdjęcia na owej stronie pozornie mogłoby się wydawać, że po prostu mgła w subtelny sposób przykryła część rzeki i miasta, stąd też wydaje się, jakoby rzekomo wyrastało ono z tajemniczej mgły. Cała sprawa jest bardzo tajemnicza (nawet, gdyby była mistyfikacją) i bardzo żałuję, że nie jest mi dane jej zbadać.

 

Żeby jednak było jeszcze bardziej dziwnie: drzewa w owym mirażu na filmie wyrastają wprost z wody, oznaczałoby to, że znaczna część miasta powinna być zalana.

Kolejnym zagmatwaniem jest to, że część tych budynków istnieje faktycznie - ale część wydaje się pojawiać we mgle, które faktycznie nie istnieją - jednym słowem bardzo ciekawa sprawa.

A żeby było jeszcze ciekawiej, raz piszą że to Penglai City, a raz, że Huangshan na rzece Tunxi.

Ponieważ jest to mój ostatni artykuł przed przymusową przerwą emigracyjną, jeśli Czytelnicy będą mieli jakieś informacje w tym temacie, bardzo proszę je scalić i napisać krótki email z linkami do stron, filmów, etc.

Źródła:


http://zmianynaziemi.pl/wideo/we-wschodnich-chinach-zaobserwowano-wyrazne-miraze
http://pre-history.info/Earth_view336.html
Zdjęcie obszaru bez mgły
http://wn.com/Amazing_China_mirage_?!?_Chinese_version#

http://deathby1000papercuts.com/2011/06/mystery-city-skyline-mountains-appear-in-middle-of-china-river-video/
http://english.cri.cn/811/2006/05/07/421@85556.htm