WIEDZA TO ODPOWIEDZIALNOŚĆ.  KNOWLEDGE IS RESPONSIBILITY.

  

 

  | Moje wynalazki | Artykuły | Moja muzyka | Perły Ludzkości | O Śląsku | Moje marzenia

     MENU

Tornado w Polsce
15.08.2008

Relacja >>>


 

 

O czym jest ta strona - czym się zajmuje?

05.10.2009

    
 

 

PRZEJDŹ  OD  RAZU  DO  FAQ >>>


Czyli krótkie pytania i krótkie odpowiedzi dotyczące strony. Z ich pomocą w ciągu 10 minut dowiesz się czym zajmuje się moja strona, kim jestem itd.

=================================================
 

Drogi Czytelniku,

Jeśli zaglądasz na moją stronę po raz pierwszy, zapewne patrzysz na menu z lewej strony i do góry - i widzisz, że zajmuję się wieloma tematami. Zapewne dziwi Ciebie, że interesuje mnie zarówno Bóg (wszechświatowy intelekt), ufo, urządzenia darmowej energii, muzyka, marketing, życie niezwykłych ludzi (Perły Ludzkości), historia Bruce'a Lee, leki na raka i wiele innych.

Zastanawiasz się: jakie to ma ze sobą powiązanie i od czego zacząć przeglądanie strony - pojawia się mnóstwo pytań - na niektóre z nich odpowiadam pod spodem - ale najpierw przedstawię w absolutnym skrócie czym zajmuje się moja strona - jaki punkt spojrzenia na ludzkość, wszechświat i samego siebie - oraz jak Tobie może pomóc moja strona bardziej rozumieć otoczenie i rozwijać swoją osobowość.

Jeśli NIE czytałeś jeszcze mojej strony, przyznam uczciwie: nie zajmuję się ględzeniem od rzeczy, rozciągania prostych spraw do nie wiadomo jakich rozmiarów, nie cierpię "lania wody", owijania w bawełnę (aczkolwiek niektóre moje artykuły są obszerne), nikogo NIE zmuszam do popierania moich poglądów (i poglądów ludzi, na których ja opieram swój światopogląd).

=====================================================

Najlepiej, jeśli w absolutnie najbardziej skrótowy sposób opiszę, jak to się wszystko zaczęło i jaki jest na dzisiaj (koniec 2009 roku) stan moich przekonań, wiedzy w niektórych dziedzinach i dlaczego - co najważniejsze - moja strona jest ważna dla Ciebie.

Jestem Dominik. Po przebyciu wyniszczającej (na szczęście później wyzdrowiałem) choroby płuc (w 1998 roku), gdzie nieomal przeniosłem się na tamten świat, postanowiłem zmienić swoje życie. Byłem niezwykle ciekaw dosłownie wszystkiego, co mnie otacza - a najbardziej interesowałem się komputerami, IT. W szpitalu podjąłem decyzję, że powinienem zrozumieć cierpienie, ludzi, siebie. Intrygowała mnie sprawa ufo - zresztą wszystkie tajemnicze zjawiska.

W 2001 roku natrafiłem na prace prof. Jana Pająka - mieszkającego od lat 80-tych w Nowej Zelandii. Teorie prof. Pająka zmieniły moje życie - jak to bywa w życiu i pozytywnie i negatywnie. Pozytywnie, bo były i są motorem moich zmian, negatywnie, bo niestety teorie Pana Pająka są bardzo trudne do zaakceptowania - również przez badaczy ufo i naukowców. Postanowiłem, że będę pomagał jak tylko będę mógł i na polach, na których będę w stanie pomagać w popularyzowaniu prawdy o ufo, Bogu oraz Koncepcie Dipolarnej Grawitacji - czyli wnioskach, do jakich w trakcie swoich badań doszedł Jan Pająk.

W ciągu 9 lat i spędzeniu tysięcy godzin przed komputerem, myśląc nad wieloma sprawami, moje przekonania i wiedza poszerzyły się. Niestety, okazało się, że istnieją przeciwności, które blokują rozwój ludzkości.

Tymi przeciwnościami są:

 • Niechęć i strach społeczeństwa przed zmianą własnych poglądów - mogłoby się przecież okazać, że niemal wszystko, na czym społeczeństwo opiera swój światopogląd jest fałszywe.
   
 • Zmęczenie społeczeństwa - ludzie NIE chcą poznawać prawdy o wszechświecie, przychodzą zmęczeni ciężką pracą i przeciwnościami dnia do domu - nie chcą czytać o jakimś ufo, Bogu, rozwoju człowieka - chcą mieć jak w barze Fast-Food: wszystko na tacy. Hamburger i frytki - tak i wiadomości. Ludziom nie chce się myśleć, ludzie wierzą, bardzo chcą wierzyć, że wszystko co słyszą w wiadomościach to prawda, do której należy się dostosować. Chcą mieć swoje małe, ciasne światki i życie, byle nikt za bardzo by się "nie wpieprzał" i byle mieli co do garnka włożyć - co jest naturalne oczywiście, ale stan rozleniwienia i poddaństwa intelektualnego spowoduje, że ich dzieci i wnuki będą musiały poradzić sobie z problemami, z którymi oni nie chcieli - w imię własnego spokoju i egoizmu, gotują swoim pociechom jeszcze większą warstwę problemów - ale co tam, ważne jest "tu i teraz". Fast-foodowa prawda, podana na tacy zakłamania.
   
 • Działalność UFOnautów - dzisiaj wiemy, że ufonauci nie tylko istnieją, ale od początku ludzkości mają wpływ na kształt Naszej kultury i cywilizacji. UFOnauci to istoty w 100% nienawistnie nastawione do człowieka - poprzez swoją technikę i upadek moralny nakręcają na Ziemi lawinę zła. UFOnauci niestety również działają wśród polityków, kierując ich na złą drogę oraz pomagają tak tworzyć prawo, aby uciskało ludzkość coraz bardziej.

  =============================================

  Co znajdziesz na mojej stronie?

Zainteresowały mnie nie tylko sprawy związane z UFO. Ale historia ludzkości, która jest bardzo ciekawa. Szczególnie interesują mnie jednostki wybitne, które opisałem w dziale Perły Ludzkości, oraz życie równie niezwykłego człowieka - Bruce'a Lee, ponieważ jednak ilość i obszerność monografii prof. Pająka jest duża, postanowiłem, jako amator napisać książki, które w miarę szybki sposób przedstawią Państwu mniej więcej mój pogląd na teorie J. Pająka. Zalecałbym czytać najpierw drugą część Na Krawędzi Prawdy - a dopiero potem pierwszą.

Niestety, nie było mi dane zostać Dj-em, chociaż takie było moje marzenie, dlatego też postanowiłem, że podzielę się z Państwem muzyką trance. Nawet moją stronę byłem prawie zmuszony zamknąć, bo nie miałem na opłatę serwera w 2009 roku - na szczęście firma Netmark.pl wielkim gestem podarowała mi miejsce na swoich serwerach, za co jestem wdzięczny.

Jako wykształcony w Zarządzaniu i Marketingu - postanowiłem, że podzielę się moimi pomysłami i obserwacjami w dziale Marketing. Polecam ją szczególnie przedsiębiorcom ale też pracownikom. Chętnie skorzystam z jakichś opracowań innych ludzi, jeśli będą chcieli mi je przesłać.

No i właśnie - o Bogu - zapewne zastanawiają się Państwo - co ma Bóg wspólnego z ufo, muzyką i Tobą? Wszystko i nic, można powiedzieć. Ja osobiście jestem przekonany co do istnienia Boga - niestety na mojej drodze spotykam wielu ateistów, którzy z równym przekonaniem co ja o Bogu twierdzą, że Boga nie ma. Jest to najtrudniejszy z testów, jaki mnie czeka - jak ateiście przedstawić swój punkt widzenia, ale bez narzucania swojego światopoglądu tak, aby ów ateista przekonał się do idei istnienia wszechświatowego intelektu. I oczywiście, aby ów ateista miał możliwość dokonania wyboru, a więc również pozostania przy swoim stanowisku. Na razie spotkałem jednego ateistę, z którym dało się porozmawiać jak z partnerem do dialogu - a nie z człowiekiem, który uczynił z z ateizmu religię. Poczytaj o Bogu >>>.

Za osobisty wkład w rozwój IT - uważam moje pomysły zawarte w dziale Moje pomysły i wynalazki - a szczególnie mój rozwój i ideę WEB 3.0. Jestem przekonany, że ktoś prędzej, czy później pójdzie w tym kierunku, który zaproponowałem (lub podobnym). Byłoby dla mnie zaszczytem uczestniczyć w takim projekcie.

===============================================


Frequently Asked Question

Najczęściej Zadawane Pytania

Czyli krótkie pytania i krótkie odpowiedzi dotyczące strony. Z ich pomocą
w przeciągu 10 minut dowiesz się czym zajmuje się moja strona, kim jestem itd.

===================================================

1. Po co ta strona i kim jest autor?

Jestem Górnoślązakiem. Założyłem tę stronę, aby dać Czytelnikom możliwość oceny tego, co się dzieje na świecie - zarówno w sprawie ufo, jak i innych sprawach nurtujących ludzi. Uważam, że teorie prof. Pająka dają bardzo dobre fundamenty do rozwoju Nas samych - to właśnie dlatego postanowiłem wesprzeć Go w nierównej walce - ale też, aby zrozumieć samego siebie i wszechświat.

1a. Co znajdę na tej stronie?

Z najważniejszych rzeczy: 2 książki do pobrania za darmo, kilkadziesiąt artykułów, wywiad z uprowadzonym na planetę Nea, grafiki dotyczące Teorii Magnokraftu w galerii, Perły Ludzkości - czyli coś o niezwykłych ludziach, o moich projektach i wynalazkach, o Bogu (wszechświatowy intelekt), o marketingu, leku na raka o Bruce Lee. Z mniej istotnych rzeczy: moja muzyka (trance i dance), krótkie recenzje filmów, moje marzenia, download, wieś boronów. Oraz inne poboczne kwestie.

2. Większość ludzi kpi i wyśmiewa nie tylko ufo, ale i samego prof. Pająka oraz jego teorie, nawet wśród ufologów, szczególnie polskich nazwisko Pająk wywołuje drwiny - a także wyzywanie od paranoików, schizofreników po najgorsze oszczerstwa - to norma w polskim internecie.

Właśnie dlatego pomagam jak tylko mogę. Sam jestem narażony na oszczerstwa i kpiny tylko dlatego, że ośmieliłem się wesprzeć J. Pająka. Przemyślałem je, sam je analizuję i ponieważ niektórzy ludzie anonimowo wspiera Jana Pająka - ja postanowiłem zrobić to podpisując się imieniem i nazwiskiem. Niestety, to jest trudne, kiedy czyta się o sobie i o człowieku, który nie dał pieniędzy a wiedzę i możliwości  - fekalie i pomyje, które się na Nas wylewa. Dlatego mozolnie staram się być coraz bardziej odporny. Nie jest to jednak takie proste.

3. Czy autor dopuszcza to, że niektóre teorie prof. Pająka mogą być błędne?

Oczywiście, nie ma ludzi nieomylnych i sądzę, że na pewno gdzieś jest jakiś błąd - byłoby dziwne, gdyby go nie było. Jestem jednak przekonany, że główne teorie J. Pająka NIE zawierają takiego błędu, który anulowałby pozostałe z nich.

4. Czy autor ma jakieś profity za prowadzenie strony lub czy ktoś płaci autorowi za cokolwiek?

Oprócz "profitów" w postaci czytania z szokiem oszczerstw na swój temat w polskim internecie autor wszystko robi nieodpłatnie, za darmo. WSZYSTKO, co do tej pory zrobiłem i zamieściłem na mojej stronie jest dla wszystkich zainteresowanych za darmo. Wszystko jest stworzone z głębokich pobudek ideowych zgodnie z poglądem "Wiedza to odpowiedzialność" - jedyną formą pomocy, jakiej mi udzielono, a która pozwala dzielić się z Państwem stroną jest pomoc ze strony firmy Netmark.pl, która podarowała mi darmowo miejsce na serwerze, gdyż ponad 2,5 letni okres bezrobocia pozbawił mnie zupełnie pieniędzy.

5. Czy autor chciałby pomocy finansowej lub innej materialnej?

Jedynie w wypadku, gdyby jakiś filantrop zechciałby pomóc zrobić Film Dokumentalny, który chciałbym zrobić, lub środki przeznaczone na rozwój strony (nowa szata graficzna, baza danych, wyszukiwarka). W takim wypadku wszelkie faktury, rachunki byłyby umieszczone i rozliczone przed Czytelnikami.

6. Dlaczego autor woli wszystko jawnie, pod nazwiskiem i z ewentualnym ujawnianiem rachunków w przyszłości?

Brzydzę się tajnymi przysięgami, tajnością, ukrywaniem się za pseudonimami w internecie (wtedy ludzie piszą co im ślina na język przyniesie bez konsekwencji). Wszystko musi być w pełni jawne - bo wszystko, absolutnie wszystko  podlega ocenie - moje i Twoje zdanie również. Tylko wtedy, gdzie jest pełna jawność i przejrzystość, każdy może ocenić szczerość działania i skrytykować lub naprawić błędne działania. Działania zakulisowe zawsze prowadzą do jakiejś formy zła i cierpienia.

7. Czy autor zmienia swój pogląd na kwestie ufo, Boga i w ogóle wszystkiego, co Nas otacza?

Jak najbardziej. Wszystko się bowiem modyfikuje, wiedza również. Już w wieku około 25 lat wiedziałem, że prawdę mówili starożytni filozofowie i myśliciele, że "jedno wiem, że nic nie wiem" - im bardziej wchodzimy w wiedzę, jakąkolwiek, z szokiem odkrywamy, jak mało wiemy - dlatego teraz z rozwagą używam słowa "nigdy". Z tematem, którym zajmuje się moja strona jest dokładnie tak samo. Myślałem, do 2008 roku, że nic mnie nie zaszokuje - a jednak dzisiaj wiemy, że UFOnauci to symulacje tworzone przez Boga do Jego potrzeb (egzaminowania ludzkości) - to był jeden z największych szoków w życiu, sądziłem bowiem, że nic już mnie nie zaskoczy w tym temacie. Na dodatek ciągle uczymy się o sobie nowych rzeczy.

8. Czy autor dopuszcza zdanie przeciwników ufo i teorii J. Pająka?

Kiedyś nie, dzisiaj tak. Tak naprawdę, wnikliwie czytam grupy dyskusyjne, szczególnie pl.misc.paranauki. To przeciwnicy teorii J. Pająka są zacietrzewionymi "naukowcami" - którzy nie dopuszczają do siebie innej wiedzy niż to, w co wierzą i są przekonani. Dlatego też ich postawa zmodyfikowała moją. Jeśli bowiem byłbym wobec nich tak samo nienawistny, prześmiewczy jak Oni wobec mnie i Nas, niczym nie różniłbym się od nich. Ich poglądy mają na mnie wpływ dużo większy, niż przypuszczają - i wcale nie jest to wpływ negatywny.

9. Kto tworzy tę stronę (grafikę, teksty, schematy, muzykę)?

Wszystko jest stworzone przeze mnie, niekomercyjnie - z pobudek ideowych i przekonań, z serca.

10. Skoro autor jest Górnoślązakiem i uczestniczy w marszu Autonomii Śląska, czy chce lub popiera działania dążące do oderwania Śląska od Polski?

Absolutnie NIE! Nacjonalistyczne i nienawistne wypowiedzi w polskich mediach wzbudzają we mnie odrazę. Poglądy na autonomię, tego typu który popiera Ruch Autonomii Śląska są celowo fałszywie przedstawiane w szowinistycznych mediach, nastawionych na najbardziej skrajny nacjonalizm. Popieram autonomię NOWOCZESNĄ - na zasadach demokracji i uczciwości - autonomię przyznającą nie tylko Górnemu Śląskowi, ale wszystkim regionom kraju większą niezależność i decentralizację władzy - w ramach jednego Państwa. Autonomia, o której mówią jej przeciwnicy nie ma prawa istnieć w dzisiejszych czasach. Chodzi o większą niezależność władzy i lepsze gospodarowanie - co wiązać się będzie z bogaceniem się regionów i dbaniem o kulturowość. W globalizującym się świecie wszyscy dbają o swoje Małe Ojczyzny i pielęgnują swoje tradycje. Też chciałbym, aby Górny Śląsk po 90 latach zamordyzmu się obudził do działania. Niestety, przykro to bardzo mówić, ale Ślązacy mają mentalność poddańczą, bierną. Stali się tacy, jak wszyscy ludzie, mają gdzieś wszystko poza czubkiem własnego nosa.

11. Czy autor próbował zainteresować media tymi poglądami i wiedzą?

Podejmowałem wielokrotne próby - wszystkie media wielokrotnie otrzymywały ode mnie maile. Tylko jedna telewizja, TVSilesia, przeprowadziła krótkie nagranie na potrzeby programu o Katastrofie Tunguskiej. Po wysłaniu kilku tysięcy emaili na polskie uczelnie, do mediów, polityków, władzy - w 2008 roku zaprzestałem wysyłania maili z propozycjami, na które nie otrzymywałem odpowiedzi.

 12. Dlaczego wg autora ludzie mają taką trudność do zmiany poglądów w temacie darmowej energii, ufo, Boga?

Ponieważ są to kwestie kluczowe i bardzo trudne dla człowieka. Dr Allan Hynek - wieloletni badacz przypadków uprowadzeń do ufo bardzo długi czas twierdził, że uprowadzenia to rodzaj histerii bądź konfabulacji. Dopiero po kilkunastu latach badań stwierdził, że uprowadzenia są realne - a ufonauci muszą istnieć. Skoro człowiek tak długo się tym zajmujący potrzebował dużej ilości czasu - cóż możemy powiedzieć o przeciętnym człowieku - wchodzisz na moją stronę i co? Masz we wszystko uwierzyć tak po prostu? Nabywanie wiedzy i przekonań to proces wieloletni, dlatego wcale nie mam pretensji, że ludzie mają wątpliwości, przekorę i z czymś się nie zgadzają. Po prostu mają do tego prawo i trzeba sobie uzmysłowić, że tego typu wiedzy i przekonań NIE DA SIĘ wmusić w człowieka jedną rozmową, jednym artykułem czy krótkim okresem czasu. Człowiek sam musi nabrać tych przekonań na bazie swojej wiedzy i własnego procesu dochodzenia do określonych prawd. A najczęściej spotykam taką postawę: "a ja twierdzę że nie, to teraz mnie przekonaj" albo "a jak mnie przekonasz że jest inaczej"?

Dzisiaj wiem, że się nie da. Nie w 5 minut. Proszę Czytelnika o świadomość powyższych słów - jeśli nie są Państwo przekonani do określonych rzeczy - proszę sobie zarezerwować jakiś czas na zapoznanie się z nimi - nawet jednak wtedy nie ma gwarancji, że Państwo zmienią swoje zdanie. Ale będą Państwo mieli wybór.

13. Czy autor stara się upowszechnić teorie prof. Pająka i swoją stronę dla "sławy"?

Niestety, bardzo wielu tzw. ufologów i na świecie i w Polsce chce zaistnieć w mediach, chcą być sławni i mieć z tego pieniądze - jak niektórzy sławni badacze w USA czy powtórzyć sukces np. Ericha von Daenikena. Nie chcą robić "czegoś pomimo" - tylko chcą osiągnąć "coś poprzez". Nie mam "parcia na szkło", nie dążę za wszelką cenę do 'sławy' (gdyż w tym temacie jest postrzegana jako wątpliwej jakości przez społeczeństwo). Chociaż chciałbym zrobić program zajmujący się tymi tematami, chociaż chciałbym, aby wiedza była bardziej dostępna wśród ludzi i chciałbym, aby ktoś wydał moją książkę. Nie jest to jednak celem mojego istnienia. Na zasadzie: byłoby bardzo miło i dobrze, gdyby chociaż część moich marzeń się spełniła, ale najprawdopodobniej się nie spełni i nie będę dążył za wszelką cenę, aby to zrealizować. Ktoś musi dostrzec, pomóc, zaproponować współpracę.

Po pierwsze tak czuję i chcę, po drugie: tylu jest karierowiczów i szarlatanów, zarówno w temacie ufo, magii, bioenergoterapii - że ludzie powszechnie sądzą, że każdy goni za sławą i pieniędzmi a prawda to sprawa drugorzędna. Tylko pokazanie drogi przeciwnej jest w stanie przekonać ludzi, że są tacy, którzy chcą inaczej.

 

 

 

 

 
 
 
numer gg: 1010567
 
 

 

 

Logo totalizmu:
 
 
Motto totalizmu: Wiedza to odpowiedzialność
 
Mottem tej najmoralniejszej obecnie filozofii-religii jest:
"Wiedza to odpowiedzialność"
 
 
 
 
 
Przyjaciele Angelusa Silesiusa
 

 
 
 
Blog Dominik Myrcik
MOJA NOWA KSIĄŻKA
2 część książki

Na Krawędzi Prawdy 2
pobierz >>>


MOJA 1 KSIĄŻKA!Na krawędzi prawdy
Na Krawędzi Prawdy
pobierz >>>


Moja Pizza


 
Przyjaciele Angelusa Silesiusa
 

 

 

 
  (C)opyright by Dominik Myrcik 2000-2009. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Strona zaprojektowana przez: Dominik Myrcik.

Strona dobrze wyświetla się w Mozilla Firefox